PIP (3:1) oraz TIPPP | Chiron

PIP (3:1) oraz TIPPP | Chiron

June 15, 2022

Fosforan izopropylowanego fenolu, określany jako PIP (3:1), jest używany między innymi jako środek zmniejszający palność, plastyfikator i dodatek w przemyśle elektronicznym i motoryzacyjnym. Związek klasyfikowany jest jako trwały, bioakumulacyjny i toksyczny (PBT). W styczniu 2021 r. amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) zakazała dystrybucji i przetwarzania PIP (3:1) od 31. października 2024 r. 

PIP (3:1) dla przemysłu dostępny jest w formie mieszanin, a ich zróżnicowany skład – zależny zarówno od producenta i partii produkcyjnej przyczynia się do trudności w ich analizie.

Firma Chiron przeprowadziła szczegółową analizę dwóch dostępnych mieszanin a efektem projektu są między innymi nowe wzorce, niezbędne w analizie PIP (3:1).

Sprawdź szczegóły: PIP (3:1) oraz TIPPP

Chiron jest światowym liderem w opracowywaniu i produkcji wzorców analitycznych przeznaczonych do użytku w przemyśle naftowym, ochronie środowiska, bezpieczeństwie żywności, kryminalistyce i przemyśle farmaceutycznym.

Wdrożone rygorystyczne systemy zarządzania jakością i ryzykiem oraz uzyskane akredytacje ANAB ISO / IEC 17025 i ISO 17034 stanowią potwierdzenie kwalifikacji firmy Chiron.

Sprawdź ofertę wzorców produkowanych przez firmę Chiron:

> Ftalany / plastyfikatory

> Środki zmniejszające palność

Wykorzystujemy pliki cookies oraz przetwarzamy Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory WWW lub inne podobne technologie umożliwiające świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści, wysyłkę newslettera oraz reklamy, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie. Możesz wyrazić zgodę lub zmienić swoje preferencje w ustawieniach.