SERWIS OLEJOWY OCM – kompletny zestaw urządzeń mobilnych| Eralytics

SERWIS OLEJOWY OCM – kompletny zestaw urządzeń mobilnych| Eralytics

January 8, 2024

Monitoring olejów i cieczy hydraulicznych OCM to dzisiaj konieczność, coś, co pozwala obniżyć koszty eksploatacji i zapewnić ciągłość pracy kosztownych i kluczowych dla produkcji maszyn i urządzeń. Nieplanowane przestoje maszyn spowodowane awariami wywołują zakłócenia w planach produkcji i obniżają zyskowność. Monitoring stanu oleju OCM pozwala przewidywać i zapobiegać takim wypadkom, przez co minimalizuje koszty i czas nieplanowanych konserwacji i napraw. Regularny, profesjonalny serwis olejowy pozwala na przewidywanie koniecznych czynności konserwacyjnych, niezbędnych napraw, wymiany oleju lub części maszyn, w dokładnie zaplanowanym, najdogodniejszym czasie. Profesjonalny serwis olejowy nie opiera się jedynie na sztywnych zaleceniach producentów co do wymiany niekiedy hektolitrów cieczy eksploatacyjnych w maszynach (na podstawie godzin pracy), ale szanując zasady zrównoważonego rozwoju monitoruje stan tych cieczy wg ich parametrów eksploatacyjnych. 

ERALAB OCM to system oferowany przez firmę Eralytics. W skład systemu wchodzą urządzenia, które w sposób elastyczny i kompletny pozwalają na analizę własności i stanu oleju w eksploatacji zarówno w laboratorium jak i bezpośrednio przy maszynach, nawet w terenie. 

Spektrometr RDE-OES o nazwie ERAOIL, spektrometr FTIR – ERASPEC OIL, lepkościomierz ERAVISC X  oraz licznik cząstek ERACOUNT XS stanowią niezawodny i niezbędny zestaw dla profesjonalnej kontroli stanu oleju w eksploatacji.

Spektrometr RDE-OES – ERAOIL to obecnie najbardziej nowoczesny instrument do pomiaru zanieczyszczeń i dodatków w olejach smarowych i silnikowych, w urządzeniach transmisyjnych, systemach hydraulicznych i przekładniach. Unikalny design, niepowtarzalna i innowacyjna konstrukcja poza typowymi elementami dla analizy RDE-OES, zawiera również wbudowany komputer, ekran dotykowy, ostrzałkę i wydajny układ wentylacji. Spektrometr ERAOIL RDE-OES może oznaczyć do 32 pierwiastków w 30 sekund na poziomie LOD poniżej ppm. Urządzenie spełnia wymogi norm ASTM D6595 i D6728. 

Przenośny spektrometr FTIR – ERASPEC OIL, pozwala na szczegółową analizę olejów smarowych, ale także posiada moduł do analizy oleju napędowego. W pełni automatyczny test trwa kilkadziesiąt sekund. Analizator ten jest doskonałym narzędziem dla monitoringu procesów degradacji oleju, ubytku dodatków i obecności zanieczyszczeń. Dodatkowo, poza oznaczaniem trendów poprzez porównawczą analizę widm zgodnie z metodami ASTM, DIN czy JOAP, ERASPEC OIL pozwala na szybkie oznaczenie TAN i TBN.

Kompaktowy, automatyczny, przenośny lepkościomierz  ERAVISC X z unikalną, kapilarną celką pomiarową  jest lepkościomierzem wysokiej precyzji, dedykowanym do oznaczeń w dowolnej temperaturze w zakresie temperatur pomiędzy 15 °C i 100 °C. Najnowszej generacji technologia Peltier pozwala na precyzyjny pomiar indeksu lepkości w czasie ok. 60 sekund. ERAVISC X dodatkowo posiada wbudowany moduł pomiaru gęstości metodą oscylacyjną z zastosowaniem metalowej U-rurki. Moduł ten pozwala na jednoczesny pomiar gęstości wg ASTM D4052 z precyzją do 5-go miejsca.

Najszybszy i najmniejszy na świecie, przenośny laserowy licznik cząstek ERACOUNT XS zapewnia pomiar klasy czystości z laboratoryjną precyzją. Aparat wykonuje pomiary ISO 4406 i wyświetla ilość cząstek w kanałach ≥ 4 µm(c), ≥ 6 µm(c) oraz ≥ 14 µm(c) – w czasie 60 sekund. Wymagana ilość próbki to jedynie10 ml. Jeśli aparat zostanie podłączony do innych analizatorów serii OCM firmy Eralytics, ERACOUNT XS pozwoli zliczać cząstki w 8-miu kanałach. Aparat jest kalibrowany według wymagań normy ISO 11171 z zastosowaniem wzorów NIST. 

Więcej informacji:

https://www.tusnovics.pl/oferta/aparatura/wyniki-wyszukiwania?manufacturer=Eralytics

https://www.petro-online.com/news/oil-analysis/176/eralytics-gmbh/eralab-ocm-ndash-eralytics-latest-products-for-innovative-oil-condition-monitoring/61647

Wykorzystujemy pliki cookies oraz przetwarzamy Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory WWW lub inne podobne technologie umożliwiające świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści, wysyłkę newslettera oraz reklamy, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie. Możesz wyrazić zgodę lub zmienić swoje preferencje w ustawieniach.